Co znaczy nowa era REIWA w Japonii?

Dzisiaj ogłoszono nową nazwę ery cesarskiej, która obowiązywać będzie od 1 maja, gdy na tron wstąpi nowy cesarz Japonii. My też byliśmy zaskoczeni nową nazwą!

Nowa era została ogłoszona 1 kwietnia o 11:30 w telewizji przez sekretarza stanu Suga Yoshihide w wystąpieniu telewizyjnym. Nowa era będzie się nazywała REIWA 令和. Wszyscy byli zaskoczeniu tą dość niezwykłą nazwą, gdyż do tej pory nazwy pochodziły z chińskiej literatury klasycznej. REIWA natomiast nawiązuje do japońskiego zbioru pieśni Manyoshu.

Co może znaczyć REIWA?

Przede wszystkim trudno dobrze przetłumaczyć znak REI. Zazwyczaj pojawia się on w złożeniach z innymi znakami np. w słowie meirei 命令, czyli “rozkaz”. W tej sytuacji byśmy mieli “nakazany pokój”. Trochę dziwnie. Znak REI także może oznaczać “dobry, wspaniały”, więc może lepiej będzie brzmieć “Wspaniały pokój”.

Wesprzyj blog i kanał na Patronite!

Podoba Ci się to co robię lub przydały Ci się moje materiały? Dzięki waszemu wsparciu na Patronite mogę podróżować w nowe miejsca w Japonii i tworzyć kolejne odcinki oraz wpisy na naszego bloga. Dziękuję wszystkim Patronom, którzy wspierają kanał! Dla Patronów są liczne bonusy i nagrody 🙂 Wesprzyj tutaj na Patronite.

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem polskim przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!