Jak polscy misjonarze dotarli do Japonii? – Dorota Hałasa | Podcast Po Japonii 13

Historia chrześcijaństwa w Japonii jest dość niezwykła. Pierwszy raz Japończycy zetknęli się z chrześcijaństwem w XVI wieku. Potem nastąpiły długie lata prześladowań chrześcijan w Japonii z rozkazu szoguna, które zakończyły się dopiero pod koniec XIX wieku. Jest też niezwykły wątek polski w tej historii! Opowie nam ją Dorota Hałasa, która napisała książkę o historii chrześcijan w Japonii “Chrystus w kraju samurajów”.

Więcej informacji o książce “Chrystus w kraju samurajów” można znaleźć na Facebooku na oficjalnym fanpage. 

Nasz Dom Japoński na Facebooku
https://www.facebook.com/NaszDomJaponski/

Duszpasterstwo Polskie w Tokio na Facebooku
https://www.facebook.com/Duszpasterstwo-Polskie-w-Tokio-918265875023123/

Matka Boska z Akita:
https://www.facebook.com/Matka-Boska-z-Akita-2221031074835554/

Całą rozmowę możecie obejrzeć na YouTubie.

Podcast dostępny jest też na Soundcloud w formie audio oraz na platformach iTunes i Spotify.

Szukam kolejnych gości do podcastu. Jeśli chciałbyś opowiedzieć swoją historię i pomóc innym znaleźć prace w Japonii lub kogoś zainspirować, to napisz do mnie i umówimy się na spotkanie: info@aikoiemil.com

 

Wesprzyj blog i kanał na Patronite!

Podoba Ci się to co robię lub przydały Ci się moje materiały? Dzięki waszemu wsparciu na Patronite mogę podróżować w nowe miejsca w Japonii i tworzyć kolejne odcinki oraz wpisy na naszego bloga. Dziękuję wszystkim Patronom, którzy wspierają kanał! Dla Patronów są liczne bonusy i nagrody ? Wesprzyj tutaj na Patronite.

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!