Japońska sfermentowana soja Natto 納豆 – Gdzie zjeść w Tokio?

Kto lubi natto, czyli sfermentowaną soję? Mało kto z Polski lubi, ale niektórzy się dają wciągnąć w fascynujący świat natto. Zapraszam na wizytę w restauracji i sklepie, który podaje tylko i wyłacznie natto!

W dzielnicy Shimokitazawa jest wiele niezwykle ciekawych sklepów i restauracji. Jednym z nich jest sklep sprzedający tylko natto. Jest nawet automat przed sklepem, w którym można kupić różne rodzaje natto. Natto to sfermentowana soja, która no… nie wygląda zazwyczaj bardzo apetycznie. Wiele osób nie cierpi tego widoku, bo soja się strasznie klei i wygląda paskudnie. Innych odrzuca sam zapach, który jest bardzo intensywny.

Przed sklepem stoi automat, w którym można kupić kilkanaście rodzajów natto. Jest to jedyny automat z natto, jaki widziałem w Japonii.

W środku jest kilka miejsc do siedzenia. Można zamówić zestaw obiadowy z nieograniczoną ilością natto.

W lodówce poukładane są różne rodzaje natto oraz produkty z soi.

Dostępne są też przeróżne smakołyki i słodycze zrobione z soi.

Hitem są też pączki z dodatkiem natto! Bardzo smaczne, aczkolwiek nie czuć smaku natto. Smaków jest kilkanaście.

Na obiad spróbowałem wszystkie osiem rodzajów natto, które dostępne były w bufecie.

Oryginalne natto z dużej soi z cebulką.

Rozdrobnione natto. Jest bardziej chrupiące.

Natto z wodorostami.

Natto z wodorostami hijiki.

Gdzie znaleźć tą restaurację?

Adres:

納豆工房せんだい屋 池尻大橋店

〒154-0001 Tōkyō-to, Setagaya-ku, 世田谷区Ikejiri, 3 Chome−20−3 柳盛堂ビル

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem polskim przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!