Gdzie zbierać małże (asari) w Japonii?

Wiosną popularną rozrywką w Japonii jest zbieranie małży (asari) w trakcie odpływu nad morzem. W końcu udało nam się wybrać na łowy razem ze znajomymi Aiko. Przekonajcie się sami ile udało nam się zebrać!

Możecie obejrzeć jak wygląda zbieranie małż w Japonii na naszym kanale w najnowszym odcinku.

W maju pojechaliśmy ze znajomymi w pobliże stacji Nojima Koen w prefekturze Kanagawa pod Yokohamą. Tutaj jest doskonałe miejsce, gdzie możecie szukać małży w piasku w trakcie odpływu.

 

Na zbieranie skorupiaków trzeba wybrać się wcześnie rano aby być na miejscu przed odpływem. Gdy morze zacznie sie cofać, to znak, że możemy zacząć nasze połowy małż! Trzeba się wyposażyć w specjalne małe grabie, którymi będzie przeczesywać piasek w poszukiwaniu małż. Schowane są one w piasku. Największe skupiska znajdują się w okolicach wodorostów, bo podobno małże się nimi żywią. Nie wiem, jak ale rzeczywiście pod wodorostami było ich pełno!

Co potrzeba?

  • Małe grabie
  • Łopatka
  • Krem chroniący przed słońcem
  • Czapka
  • Wiaderko na małże

 

A co można robić ze złowionymi małżami? Można je przede wszystkim zjeść. I to na wiele sposobów. Popularne jest wrzucanie małż do zupy miso. Można też przygotować pyszne spaghetti. A jak wy byście przygotowali te małże?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *