Jak pojechać na wyspy Okinoshima? – Wyspa Chiburijima

Zapraszam na pierwszy odcinek z naszej serii z archipelagu Okinoshima w prefekturze Shimane. Razem z Aiko pojechaliśmy na tydzień na mało znane wyspy na Morzu Japońskim, gdzie czeka na was dużo pięknych krajobrazów i pyszne jedzenie.

Jak pojechać na wyspy Okinoshima?

Archipelag Okinoshima to cztery zamieszkałe wyspy na Morzu Japońskim w prefekturze Shimane. Aby się na nie dostać trzeba popłynąć promem z portu Shichirui七類 albo Sakaiminato 境港. Jest także bezpośredni samolot na wyspę Dogo, która jest największa wyspą na archipelagu, ale my skorzystaliśmy z promu.

Pierwszym celem naszej wyprawy była wyspa Chiburijima 知夫里島. Jest to najmniejsza wyspa na archipelagu z najmniejszą populacją. Mieszka tutaj zaledwie sześćset osób, co jest prawie równe z populacją krów na tej wyspie. Wyspa ta znana jest z tego, że… zesłany tutaj został cesarz Go-Daigo, który walczył z szogunem o władzę w XIV wieku. Można na wyspie odnaleźć miejsce, gdzie podobno Go-Daigo przybił do brzegu.

Odcinek z naszej przygody na Chiburijimie możecie zobaczyć na YouTube na naszym kanale Aiko i Emil.

Inne odcinki z pozostałych wysp archipelagu Okinoshima także są już na naszym kanale YouTube
★Dziękujemy Oki Islands Tourism Association (Stowarzyszenie Turystyki Wysp Oki) http://www.travel-oki-islands.net/
★Dziękujemy Jagodzie za pomoc w organizacji wyjazdu: https://www.instagram.com/oki_jago/
★Strona Geo-Parku Okinoshima po polsku http://www.oki-geopark.jp/pl/

Gdzie jest Chiburijima?

Chiburijima to niewielka wyspa na południowym krańcu archipelagu Okinoshima. Na zwiedzenie wyspy wystarczy jeden dzień jeśli mamy do dyspozycji auto. Jest sporo wzniesień, a odległości są mimo wszystko całkiem spore i zwiedzanie wyspy bez auta jest bardzo utrudnione. Z tego co wiem, to nie ma wypożyczalni rowerów na wyspie Chiburijima.

Poniżej zamieściłem mapkę turystyczną, którą możecie otrzymać w punkcie informacyjnym. Zaznaczone są na niej główne atrakcje wyspy.

W trakcie zwiedzania Chiburijimy spotkacie jej głównych mieszkańców, czyli krówki. Są one w kilku miejscach na wyspie i mają dość dużo swobody w poruszaniu się. Czasem nawet wylegują się na ulicy i nie można przejechać!

Co zwiedzać na Chiburijima?

Na zwiedzenie wyspy potrzebujecie od pół dnia do jednego dnia. Mając pół dnia zdążycie zobaczyć jedną część wyspy. My niestety mieliśmy zaledwie pół dnia na eksplorację Chiburijimy, więc skoncentrowaliśmy się na zachodnim regionie. Przejechaliśmy przez wioski Ooe oraz Nibu. Po drodze zatrzymaliśmy się w restauracji Kanjima na lunch https://goo.gl/maps/yKsaUcVbZwRz1Tf37.

Na wyspach Oki wrażenie robi niesamowita przyroda i strome klify. Zieleń jest dosłownie wszędzie. W połączeniu z błękitem Morza Japońskiego tworzy się niezwykle piękny krajobraz, który urzekł nas oboje.

Miejsca, które warto odwiedzić:

1) Sekiheki 赤壁

Najbardziej znany krajobraz na Chiburijimie. Czerwony stromy klif na zachodnim wybrzeżu wyspy. Zdecydowanie najbardziej instagramowe miejsce na wyspie. Klif robi wrażenie i można tutaj nieco odpocząć na krańcu wyspy. Jak my tutaj byliśmy, to nie było nikogo innego. Uważajcie, żeby nie spaść w dół, bo jest dość wysoko!

Znajdziecie mnie na tym zdjęciu?

2) Góra Akahage

Najlepszy punkt widokowy na całej Okinoshimie. Ze szczytu Czerwonej Łysej Góry możecie zobaczyć przy dobrej pogodzie wszystkie cztery wyspy Okinoshimy.

3) Wyspa Shimazushima

Popularny szlak spacerowy we wschodniej części wyspy. Tutaj niestety nie dotarliśmy. Przechodzi się z wyspy przez most na Shimazushimę.

 

Wesprzyj blog i kanał na Patronite!

Podoba Ci się to co robię lub przydały Ci się moje materiały? Dzięki waszemu wsparciu na Patronite mogę podróżować w nowe miejsca w Japonii i tworzyć kolejne odcinki oraz wpisy na naszego bloga. Dziękuję wszystkim Patronom, którzy wspierają kanał! Dla Patronów są liczne bonusy i nagrody ? Wesprzyj tutaj na Patronite.

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!