Kiedy Japonia otworzy się na turystów?

Japonia powoli się otwiera na obcokrajowców po ponad półtorej roku izolacji. Kiedy możliwe będą wyjazdy turystyczne do Japonii?

Turystyka zagraniczna do Japonii kompletnie upadła w marcu 2020 roku w wyniku pandemii. Kiedy będzie można przyjechać ponownie na wycieczkę do Japonii? To pytanie zadajecie nam bardzo często i niestety nie znamy na nie odpowiedzi.

Dobra wiadomość jest taka, że powoli coś idzie w kierunku otwarcia. Od listopada 2021 Japonia zacznie wpuszczać biznesmenów oraz studentów z wizami studenckimi. To pierwszy etap otwarcia. Kolejny etap to ewentualne otwarcie dla zorganizowanych grup turystów z zagranicy. Raczej tak będzie wyglądał początek otwarcia granic Japonii. Wpierw będą wpuszczane zorganizowane grupy turystów, którym wyjazd będą organizować japońskie biura podróży dla zagranicznych biur turystycznych. Takie sugestie pojawiają się w niektórych artykułach o turystyce w Japonii po otwarciu. Dopiero potem pewnie ruszy turystyka indywidualna.

Kiedy to nastąpi? Nie ma wciąż żadnych konkretów. Rząd japoński w tym roku ma zacząć ZASTANAWIAĆ się, co zrobi dalej. Pewnie przygotują w tym roku jakiś plan do realizacji na 2022. W lutym 2022 ma wystartować lokalna kampania wsparcia turystyki GO TO TRAVEL, ale ona jest przeznaczona dla rezydentów i Japończyków, a nie obcokrajowców. Nie przypuszczam, żeby turyści z zagranicy mogli przyjechać przed tym terminem, ani w trakcie trwania programu Go TO Travel. Pewnie najpierw skończą ten program wsparcia lokalnej turystyki, oszacuje się, czy wpłynęło to na większą ilość zakażeń i potem dopiero podjęta zostanie decyzja o otwarciu dla turystów z zagranicy.

Niestety raczej musimy jeszcze nieco poczekać z otwarciem Japonii. Będziemy was informować na bieżąco. Mam nadzieję, że już wkrótce przyjedziecie do Japonii!

Planuję wznowić także oprowadzanie wycieczek po otwarciu Japonii. W celu zapisania się na oprowadzanie z Emilem proszę o kontakt mailowy: podroz@pojaponii.pl