Nowy Gundam w Jokohamie jak prawdziwy! – Wizyta w Gundam Factory Yokohama

Nowy Gundam staje na straży Japonii! W Jokohamie w grudniu 2020 otwarto Gundam Factory, gdzie można zobaczyć wielkiego robota ze znanej serii Gundam Wing w skali 1:1. Czy warto wydać ponad 1600 jenów, żeby zobaczyć tego robota? Spoiler. Tak!

O nowym Gundamie było głośno już od dłuższego czasu. Większość z was pewnie kojarzy wielkiego robota z Odaiby, który jest już w swojej drugiej wersji. Jest to niezwykle popularna atrakcja w Tokio i wiele osób wciąż jeździ na Odaibę, żeby zobaczyć robota z rodem z anime. Nowy Gundam w Jokohamie postanowił przebić to, co udało się osiągnąć na Odaibie. I wyszło, moim zdaniem, całkiem nieźle. Nowa fabryka Gundamów stoi obok parku Yamashita przy zatoce w Jokohamie. Jest lekko na uboczu, ale nie aż tak daleko od waszej trasy spacerowej w trakcie odwiedzin w Jokohamie.

Adres: Japonia, 〒231-0023 Kanagawa, Yokohama, Naka Ward, Yamashitacho, 279番25 山下ふ頭内

 
Z powodu koronawirusa otwarcie nowego Gundama było kilkukrotnie przełożone. W końcu 19 grudnia po raz pierwszy goście mogli odwiedzić i zobaczyć go na własne oczy. Ja poszedłem w styczniu, żeby uniknąć tłumów. Gundam ma być otwarty do końca marca 2021. Czy będzie coś dalej? Nie wiem. Możliwe, że jest to akcja tylko na jakiś czas. Mam nadzieję, że jednak nie, bo robot robi niesamowite wrażenie.

Oto przed wami Gundam RX-78F00!

Gundam jest zbudowany w skali 1:1 i siega 18 metrów wysokości. Ustawiony jest przy doku startowym, co wywołuje niesamowite wrażenie prawdziwości robota. Materiały, z których jest zbudowany, też przypominają maszynę z przyszłości, a nie zwykłą zabawkę. Tym bardziej, że robot się rusza i co 30 minut jest mini show, w trakcie którego możemy zobaczyć pokaz uruchomienia Gundama.

Maszyna ta ma 24 ruchome części, które dzięki silnikom oraz wielkiej platformie z tyłu dają wrażenie realnego poruszania się maszyny. Moment, gdy zobaczyłem tego Gundama jak zaczyna kroczyć naprzód sprawił, że poczułem ciarki na całym ciele. Na chwilę przeniosłem się w świat anime i miałem wrażenie, iż jestem świadkiem pierwszego uruchomienia Gundama przed akcją bojową. Efekt jest niezwykle silny dzięki niesamowitemu udźwiękowieniu w tym miejscu. Muzyka połączona z narracją niczym z anime pozwalają się poczuć jak postać z tego legendarnego tytułu.

Zresztą zobaczcie sami, jak to wyglądało na żywo na poniższym wideo!

Gundam robi zaledwie kilka kroków do przodu i powoli klęka. Niesamowite są też ruchy głowy oraz palców robota. Wszystko to z widokiem na panoramę Jokohamy dopełniają WOW efekt.

Na terenie obiektu znajduje się sklepik z Gundamowymi gadżetami, gdzie kupicie unikalne modele do składania. Jest także Gundam Cafe z tematycznymi potrawami.

 

Jestem ciekaw, czy kiedyś powstanie jeszcze lepszy i bardziej realistyczny robot tego rodzaju. Trzymajmy kciuki za inżynierów, którzy włożyli tyle pracy w powstanie robota! W japońskim stylu jednak przepraszają oni na tablicy przy wejściu, że nie udało im się zrobić prawdziwego robota, który się autonomicznie porusza. Może pewnego dnia uda im się wykupić swoje winy…

Wesprzyj blog i kanał na Patronite!

Podoba Ci się to co robię lub przydały Ci się moje materiały? Dzięki waszemu wsparciu na Patronite mogę podróżować w nowe miejsca w Japonii i tworzyć kolejne odcinki oraz wpisy na naszego bloga. Dziękuję wszystkim Patronom, którzy wspierają kanał! Dla Patronów są liczne bonusy i nagrody 🙂 Wesprzyj tutaj na Patronite.

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już setki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!