Piękne czerwone liście w Świątyni Hikawa (Hikawa Jinja氷川神社)

Końcówka listopada w Tokio to także końcówka momiji 紅葉, czyli okresu podziwiania pięknych czerwonych liści klonu japońskiego. Wybrałem się z żoną do świątyni Hikawa 氷川神社 niedaleko Omiya w prefekturze Saitama, aby załapać się na końcówkę.

 

Świątynia Hikawa to jedna z większych świątyń w Saitamie i jedna z najstarszych w całej Japonii. Jej historia sięga 2000 lat. Shinto, japońska religia narodowa, przetrwała wprowadzenie Buddyzmu do Japonii w VI wieku i od tej pory obie religie żyją w symbiozie doskonale się uzupełniając.

Ostatnio pogoda w Tokio dość kapryśna. Raz zimno, raz ciepło. Słońce jest zdradliwe, bo wejdziesz w cień i już się robi strasznie zimno. Łatwo teraz o przeziębienie, ale staramy się nie dać chorobie. Wybraliśmy się z żoną do świątyni aby podziwiać momiji po raz pierwszy razem w tym roku.

Większość liści już opadła i niewiele zostało, ale i tak momiji przyciągały licznych fanów fotografii. Tego dnia świątynia była pełna rodzin, które przyprowadziły swoje dzieci w kimonach. Wiele dzieci idzie do świątyni w ramach 七五三shichigosan, czyli uroczystości z okazji siódmych, piątych i trzecich urodzin dziecka. Rodzice przyprowadzają swoje dzieci do świątyni w uroczych małych kimonach, modlą się o ich zdrowie i robią sobie pamiątkowe zdjęcia.

Przy wejściu do światyni można zobaczyć lampiony chouchin (提灯), które wykupują lokalne firmy chcące promować swój biznes oraz proszące o wstawiennictwo bóstw świątyni.

Moja żona Aiko zawsze nosi ze sobą aparat Canon EOS 5D mII, którym fotografuje nasze podróże. Momiji to idealny temat do fotografii, który przyciąga Japończyków w każdym wieku.

Popołudniowe światło było idealne do fotografii i filmowania. Udało nam się uchwycić magię i piękno japońskiego momiji.

A po wizycie w świątyni poszliśmy na dango, czyli słodycze w postaci kulek ryżowych. Najlepsze są te przypieczone na grillu i polane słodkim sosem. Uwielbiam je i mam wrażenie, że w takim sklepikach niedaleko świątyni smakują najlepiej!

To był wspaniały, choć zimny, dzień!

Świątynia Hikawa

Adres: 〒330−0803 埼玉県さいたま市大宮区 高鼻町1丁目407

 

Jedziesz do Japonii?

To zatrudnij jedynego słusznego przewodnika po Japonii ?

Oferuję oprowadzanie oraz usługi tłumaczeniowe w Tokio.

  • Indywidualne oprowadzanie po Tokio według wcześniej ułożonego programu lub spontanicznie bez
  • Tłumaczenie w trakcie pobytu w Japonii – Coś dla tych, którzy chcieliby wyciągnąć z wyjazdu więcej!
  • Wyjazdy i krótkie wycieczki w różne ciekawe i rzadko odwiedzane przez Polaków miejsca
  • Wypady po mieście do miejsc, gdzie zwykle bawią się Japończycy

Kontakt: emil@pozdrozkrld.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *