Polski browar kraftowy w Japonii – Hino Brewing – Wizyta w browarze i degustacja

Polski browar w Japonii? Nasi są wszędzie! Zapraszam na wizytę w browarze Hino w prefekturze Shiga, który prowadzi nasz rodak, Sean Chumiecki. Pojechałem do Seana na weekend zobaczyć jego browar oraz jak warzy piwo. Jest to chyba jedyny browar prowadzony przez Polaka w Japonii!

Nagrałem odcinek na YouTube z wizyty w browarze, gdzie zobaczycie jak powstaje kraftowe piwo Hino! Zapraszam do oglądania i komentowania.

Podziękowania dla Seana Chumieckiego z Hino Brewing za zaproszenie do browaru w Hino!

Instagram Hino Brewing https://www.instagram.com/hinobrewing/

Facebook Hino Brewing https://www.facebook.com/hinobrewing

HINO BREWING 

Browar Hino to niewielki browar kraftowy, który mieści się w pięknej scenerii prefektury Shiga w miasteczku Hino. Zlokalizowany jest u podóża gór w niemieckim parku rozrywki, gdzie kiedyś funkcjonował lokalny browar. Został on jednak zamknięty i stał nieczynny przez kilka lat. Sean wraz ze wspólnikiem postanowili go przejąć i wyremontować.

W tym pomieszczeniu dzieje się większość akcji. Dwa tanki, gdzie gotuje się wszystkie składniki do produkcji piwa. Pierwszy raz miałem okazję zobaczyć proces warzenia piwa na własne oczy. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie, które umocniło mój szacunek dla browarników, którzy robią piwo w ten sposób prawie wszystko ręcznie.

W tych pojmenikach piwo fermentuje przez kilka tygodni do kilku miesięcy. Browar Hino regularnie produkuje cztery rodzaje piwo oraz sezonowe edycje o różnych recepturach. Na 100. lecie stosunków polsko-japońskich wypuszczone zostało piwo grodziskie o nazwie “Sto Lat”. Bardzo smakowało Japończykom, którzy pili je na festiwalu w Tokio.

 

Wywiad z właścicielem browaru Hino

Nagrałem rozmowę z Seanem na temat branży piwowarskiej w Japonii oraz jego pracy. Dowiecie się z wywiadu jakie piwa są popularne w Japonii, jak wygląda biurokracja związana z browarnictwem oraz jak żyje się w Japonii z browarnictwa.

 

 

Degustacja piwo Browaru Hino

Nagraliśmy także wideo degustację wszystkich piw browaru Hino.

 

Jak wygląda warzenie piwa?

Dla wytrwałych jest także strim o długości 9 godzin z warzenia portera bałtyckiego w browadze Hino! Zobacz cały proces od początku do końca!