Rowerem wokół Sikoku – Seria vlogów rowerowych z Japonii

W sierpniu 2020 roku pojechałem z moim kolegą Przemkiem na wyprawę rowerową wokół Sikoku. W poniższym tekście znajdziecie wszystkie opublikowane vlogi, moje porady oraz trasy, które zrobiliśmy.  Do każdego odcinka będzie odnośnik do wpisu na blogu, gdzie będziecie mogli zobaczyć zdjęcia i nieco dokładniejsze relacje z regionu. Zapraszam na wspólną podróż po Sikoku!

Cała trasa wokół Sikoku biegła od szlaku rowerowego Shimanami Kaido przez zachodnie wybrzeże, południe wyspy, wschód wyspy i aż do Takamatsu, skąd wzieliśmy prom na wyspę Naoshima. O naszych doświadczeniach i wrażeniach opowiadamy w trakcie powrotu shinkansenem do domu. Posłuchajcie podcastu poniżej.

 

Główne uwagi odnośnie trasy wokół Sikoku

Trasa wokół Sikoku jest świetnie przygotowana dla rowerzystów i jest niezwykle atrakcyjna z puntku widzenia pięknych krajobrazów. Jest to niesamowita przygoda, która zajmie wam około dwóch tygodni. Aczkolwiek zalecam nawet więcej czasu poświęcić na Sikoku, bo jest tu wiele fascynujących miejsc i nie wyrobiliśmy się ze wszystkim!

Moje spostrzeżeniach w punktach:

  • Trasa w wielu miejscach górzysta, więc bądźcie gotowi na wspinaczkę nawet na trasie wzdłuż wybrzeża
  • Dużo pól kempingowych, które są TANIE lub za DARMO!
  • Nie ma problemu z nocowaniem na dziko. Dużo miejsc, gdzie NIKT nie zwróci na was uwagi
  • Onseny niestety są w większości w górach, ale można znaleźć też parę na wybrzeżu
  • Mały ruch samochodowy
  • BARDZO przyjaźni ludzie, którzy wam pomogą po drodze
  • PRZEPIĘKNE krajobrazy
  • Sporo sklepów rowerowych po drodze
  • Trasa dobrze oznaczona i przygotowana dla rowerzystów

Odcinek #1 Trasa rowerowa Shimanami Kaido

Podróż rozpoczęliśmy na szlaku Shimanami Kaido. Jest to popularna trasa rowerowa z Onomichi na wyspie Honsiu aż na Sikoku. Trasa ma 75 kilometrów długości i jest doskonale przygotowana dla rowerzystów. Polecam każdemu, kto lubi wycieczki rowerowe!

Trasa zajęła nam dwa dni, bo wystartowaliśmy popołudniu po przyjeździe do Onomichi shinkansenem. Nocowaliśmy po drodze na jednym z licznych pól namiotowych na trasie. Niestety część zapisu GPS trasy się nie zapamiętała i tylko pierwsza część jest dostępna.

Odcinek #2 Droga do Matsuyamy

Odwiedziliśmy miasto Matsuyama, gdzie znajduje się piękny zamek Matsuyama oraz najstarszy onsen w Japonii – Dogo Onsen.

Trasa z Imabari do Matsuyamy

 

Wesprzyj blog i kanał na Patronite!

Podoba Ci się to co robię lub przydały Ci się moje materiały? Dzięki waszemu wsparciu na Patronite mogę podróżować w nowe miejsca w Japonii i tworzyć kolejne odcinki oraz wpisy na naszego bloga. Dziękuję wszystkim Patronom, którzy wspierają kanał! Dla Patronów są liczne bonusy i nagrody ? Wesprzyj tutaj na Patronite.

Lubisz nasz blog i chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach?

Zapisz się do newslettera