Górskie klimaty w Tokio? – Dolina Todoroki w Tokio

Gdzie uciec przed zgiełkiem miejskim w Tokio? Gdy już macie dość hałasu oraz odgłosów miasta, to na szczęście macie wiele możliwości ucieczki przez cywilizacją w Tokio. Jedną z ciekawszych i bardziej oryginalnych jest dolina Todoroki niedaleko rzeki Tamagawa.

Todoroki to jedyna dolina w Tokio. Nie ma innego podobnego miejsca w stolicy Japonii i to czyni to miejsce niezwykle wyjątkowym. Zaledwie krótka przejażdżka pociagiem z Shibuyi oddziela was od spaceru wzdłuż przepięknego strumienia w otoczeniu zieleni i natury. W weekendy miejsce to popularne jest wśród mieszkańców Tokio, więc możecie spodziewać się niestety tłoku.

Dolina Todoroki ma 1.2 km długości i jest świetnym miejscem na krótki spacer. Szczególnie latem jest to bardzo przyjemne miejsce, gdyż w dolinie jest o około 2-3 stopnie chłodniej niż na górze. W dodatku przed słońcem chroni was gęsty las. Niesamowite jest to, że jak się wejdzie do doliny, to praktycznie nie słychać już miasta. Jest się jakby w środku lasu z dala od cywilizacji. No tylko musimy sobie wyobrazić, że nie ma tych wszystkich spacerowiczów wokół nas.

Przepiękna ścieżka wzdłuż strumienia zaprowadzi was do świątyni buddyjskiej Todoroki Fudōson 等々力不動尊. Wejdźcie schodkami na górę, aby pomodlić się przy ołtarzu oraz spojrzeć na dolinę z tarasu widokowego przy świątyni.

Przed wejściem do świątyni jest niewielka kawiarnia, gdzie możecie spóbować pysznych japońskich słodyczy. Szczególnie polecany jest kuzu mochi, czyli japońskie ciastko z rośliny kuzu. Przypomina konsystencją galaretkę, która obalana jest słodkim syropem. Deser kosztuje zaledwie 500 jenów. Niestety ilość jest limitowana oraz kuzu mochi podaje się tylko w weekendy.

Tuż dalej za świątynią jest wejście do japońskiego ogrodu. Wstęp za darmo. W środku zobaczycie lasek bambusowy oraz uprawy mandarynek. Są one ogromne i przypominają bardziej pomarańcze! Proszę tylko ich nie zrywać, bo to czyjaś własność.

 

Na samym szczycie jest niewielka polana, gdzie można się rozłożyć na piknik oraz jest kolejna kawiarnia.

Widok z góry na miasto jest naprawdę niesamowity! Jeśli macie nieco wolnego czasu w trakcie pobytu w Tokio i chcecie zobaczyć miejsce, które nie jest pełne zagraniczych turystów, to dolina Todoroki jest dobrym wyborem. Zobaczycie tutaj, jak Japończycy spędzają czas wolny w mieście.

Jak dojechać?

Ze stacji Shibuya trzeba pojechać do Futako Tamagawa i przesiąść się w pociąg linii Tokyu Oimachi. Wysiądźcie na stacji Todoroki i stąd jest 100 metrów do wejścia do doliny.

 

E-Book przewodnik po Tokio i okolicy

Obecnie pracuję nad specjalnym e-bookiem dla Polaków, którzy jadą do Japonii. Będzie to e-book dostępny w PDF na telefony lub tablety. Znajdą się w nim informacje o ciekawych miejscach w Tokio i praktyczne porady odnośnie zwiedzania w Japonii. Przewodnik będzie dostępny dla moich Patronów na Patronite. Jeśli chcesz mnie wesprzeć i pomóc w przygotowaniu e-booka to zajrzyj na nasz profil na Patronite.

 

 

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!