Rusza nowy podcast Po Japonii

Startujemy z nowym projektem! Tym razem postanowiłem zmierzyć się z podcastami. Jest to moja pierwsza próba stworzenia podcastu, więc jeszcze sporo muszę się nauczyć, ale mam nadzieję, że spodoba wam się nowa forma. Podcast Po Japonii to rozmowy z Polakami, którzy mieszkają i pracują w Japonii. Jeśli chcecie poznać prawdziwą Japonię z różnych punktów widzenia, to zapraszam do subskrybcji podcastu w formie audio!

Na początku istnienia mojego kanału stworzyłem serię odcinków o pracy w Japonii – Pracuj w Japonii. W ramach tej serii pojawiały się rozmowy z moim kolegą Łukaszem na temat pracy w Japonii, a czasem też z innymi goścmi. W ostatnich latach w Japonii pojawiło się bardzo dużo Polaków. Wynika to między innymi z otwarcia się Japonii na imigrantów oraz dzięki programowi working holiday. Coraz częściej miałem okazję się spotkać z Polakami i nagrywać z nimi rozmowy. Postanowiłem, że rozbuduję ten pomysł i stworzę serię wywiadów w formie długiego podcastu, w którym goście będą przedstawiali swoje życie i opowiadali o pracy w Japonii. Ciągle dostaję zapytania odnośnie przeprowadzki do Japonii i pracy w tym kraju. Seria podcastów PO JAPONII ma wam pokazać różne ścieżki zawodowe i życie Polaków w Japonii.

Wybrałem formę długich wywiadów, żeby jak najlepiej poznać gościa i przedstawić jego historię. Rozmowy nagrywane są głównie na mieście w różnych miejscach, więc mogą być odgłosy ulicy w tle, ale mam nadzieję, że to pomoże wczuć się w klimat Japonii. Na szczęście wydaje mi się, że nie słychać tych odgłosów aż tak bardzo! Podcast Po Japonii otwarty jest dla każdego Polaka (i nie tylko), który chce podzielić się swoją historią pracy i życia w Japonii. Postaram się wybierać gości z różnorodnymi ścieżkami kariery, ale pewnie czasem niektóre zawody się powtórzą. Jednakże każdy ma inne doświadczenia i przeżycia, więc wciąż będzie można się czegoś dowiedzieć o Japonii z takiej rozmowy.

Jeśli chciałbyś wystąpić w podcaście, to napisz do mnie: podroz@pojaponii.pl

Pierwszym gościem podcastu Po Japonii jest Przemek Śliwiński, który mieszka od 15 lat w Japonii. Przemek jest fotografem ślubnym w Tokio i moim dobrym kolegą, z którym często chodzimy robić zdjęcia. W tym odcinku opowie o swojej przeprowadzce do Japonii, o studiach na uniwersytecie, o szukaniu pracy i życiu rodzinnym.

Przemek Śliwiński – Fotograf w Tokio https://www.instagram.com/photographyprimotokyo/

Strona Przemka: https://www.photographyprimo.com/

Pierwszy odcinek możecie odsłuchać już na Sound Cloud. Zachęcam także do subskrybcji na iTunes, Google Play (wkrótce), Sound Cloud, Stitcher. Zostawcie subskrybcję podcastu na waszej ulubionej platformie i recenzję, żeby podbić jego pozycję! Jeśli wam się podoba ta seria, to możecie w ten sposób wesprzeć ją w rozwoju.

Wszystkie wywiady będą także w formie video. Możecie zobaczyć moich gości i jeszcze lepiej ich poznać. Mam zamiar nagrywać wywiady i wrzucać je w formie video także na nasz kanał Aiko i Emil. Dzięki temu macie do wyboru sposób, w jaki chcecie zapoznać się z materiałem.

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!