Jak dojechać do parku śnieżnych małp w Jigokudani Onsen? – Jigokudani Onsen w grudniu – Co zwiedzać w Nagano?

Śnieżne małpki w gorących źródłach to chyba jeden z najbardziej znanych widoków Japonii. Od lat popularne jest odwiedzanie prefektury Nagano w poszukiwaniu tych przeuroczych stworzeń. Jest to jedno z miejsc, które warto odwiedzić w Japonii!

Potrzebujecie zachęty? Jeśli chcecie zobaczyć widok taki jak na wideo poniżej, to musicie udać się do Jigokudani Onsen!

Jak dostać się do Jigokudani Onsen?

Są dwa sposoby: pociąg i autobus albo dojazd własnym autem.

Pociąg

Z Nagano złapcie pociag Nagano Dentetsu (to nie jest JR LINE, więc nie działa JR PASS) do stacji Yudanaka. Jest to ostatni przystanek na tej trasie. W Yudanaka jest także wiele onsenów i ryokanów, gdzie możecie przenocować. Z Yudanaka złapcie lokalny autobus jadący w kierunku Jigokudani Onsen. Przystanek jest tuż przy stacji Yudanaka. Mniej więcej dwa autobusy odjeżdżają w ciągu godziny, więc nie powinno być problemu, żeby się dostać do doliny.

Auto

Auto możemy zostawić na darmowym parkingu tuż przy wejściu do doliny, gdzie spotkamy małpki. Miejsc jest całkiem sporo, ale w weekendy w zimę może być tłok, wiec trzeba to mieć na uwadzę, gdy jedziecie w to miejsce. Mając auto możemy nawet spokojnie dojechać tutaj z Tokio i zrobić z tego wypad jednodniowy. Polecam jednak przenocowanie gdzieś w Nagano, aby lepiej poznać te okolice.

 

Nagrałem też kiedyś vloga z Jigokudani Onsen. To były czasy! Niewiele się zmieniło od poprzedniej wizyty. No może doszło więcej ostrzeżeń po angielsku.

Od parkingu prowadzi ścieżka przez las, którą idzie się około 25 minut do gorących źródeł z małpami. Bilety do parku kupuje się już po dotarciu do doliny. Przed wejściem do lasu upewnijcie się, że nie macie żadnych torebek foliowych, bo małpy potrafią nam je niespodziewanie wyrwać z ręki szukając jedzenia!

Czego nie wolno robić w parku?

  • karmić małp
  • wyrzucać śmieci
  • latać DRONEM
  • dotykać małp

Ścieżka potrafi być błotnista po deszczu, więc nie zakładajcie swoich najładniejszych butów. Trzeba być przygotowanym na odrobinkę błota!

W dolinie znajduje się także maleńki hotelik z gorącymi źródłami. Jigokudani Onsen Korakukan dostępny jest do rezerwacji na Booking.com. Jest to przyjemne miejsce do noclegu tuż obok parku małp.

Hotel ma też gorące źródła na zewnątrz, w których możecie się wykąpać po zmroku, gdy już sobie pójdą turyści. Uwaga! Małpy także z niego korzystają!

Park małp znajduje się odrobinę dalej na końcu doliny. Wejście do parku kosztuje 500 jenów. Przy kasie znajduje się sklepik, gdzie można kupić różne pamiątki związane z małpami. Są też zdjęcia przywódców stada oraz można się dowiedzieć nieco więcej na temat japońskich małp.

Turyści mogą podejść pod sam onsen, gdzie kąpią się małpy. One ciągle biegają w tej okolicy i czasem jakaś skusi się do wejścia do onsenu ku uciesze zgromadzonych turystów. Każdy czeka na ujęcie małpki zanużonej w gorących źródłach. A jak jeszcze spadnie im na głowę śnieg, to już macie zdjęcie godne National Geographic!

Cierpliwie odczekałem i kilka małpek wskoczyło do wody. Widok jest jak zwykle przezabawny. Szczególnie jak po kąpieli wyskoczą z wody z mokrym tyłkiem! Im chyba musi być zimno później jak chodzą takie mokre po śniegu!

Zdecydowanie polecam uwzględnienie Jigokudani Onsen w swoich planach wycieczkowych do Japonii!

Wesprzyj blog i kanał na Patronite!

Podoba Ci się to co robię lub przydały Ci się moje materiały? Dzięki waszemu wsparciu na Patronite mogę podróżować w nowe miejsca w Japonii i tworzyć kolejne odcinki oraz wpisy na naszego bloga. Dziękuję wszystkim Patronom, którzy wspierają kanał! Dla Patronów są liczne bonusy i nagrody ? Wesprzyj tutaj na Patronite.

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!