Jak jest na Santorini?

Grecka wyspa Santorini obecnie przeżywa boom turystyczny wśród Azjatów. Japonki, Koreanki, Chinki – wszystkie one marzą o tym, żeby pojechać na Santorini i zrobić sobie zdjęcia z niebieskimi dachami na tle morza. A jeszcze lepiej jeśli mogą to zrobić w sukni ślubnej. 

Tekst: Emil Truszkowski   Zdjęcia: Aiko Truszkowski @aikotruszkowski

Musiałem spełnić marzenie mojej żony i zabrać ją do tego magicznego miejsca jakim jest niewielka wyspa Santorini, która położona jest w południowej części Morza Egejskiego. Pojechaliśmy na początku października, kiedy już kończył się sezon turystyczny. Mimo że się kończył to na wyspie wciąż były tłumy turystów. W dodatku rano i wieczorem potrafiło zrobić się przeraźliwie zimno, więc jednym z naszych pierwszych zakupów były… kurtki zimowe.

 Seria vlogów z SantoriniSpacery wśród malowniczych ulicze na Santorini stanowią jedną z głównych atrakcji wyspy. Co krok znajdziecie niezwykłe kadry, które będziecie chcieli umieścić na swoim Instagramie.

Jednym z najbardziej obleganych miejsc jest miasto Oia na północnej części wyspy.

To właśnie w Oia znajdziecie najwięcej niebieskich dachów, które są tak charakterystyczne dla Santorini. Dla pań obowiązkowa jest sukienka w podobnym kolorze niebieskim.

Kotki już są oswojone przez licznych turystów i z łatwością dają się podejść na pieszczoty.

Stąd możecie zobaczyć najpiękniejszy zachód słońca na Santorini. Pamiętajcie, żeby udać się wcześniej aby zająć najlepsze miejscówki do podziwiania zachodu słońca. Hordy turystów oblegają ruiny zamku, który stoi na skarpie skierowanej w kierunku zachodu słońca.

Santorini to też wspaniałe wino. Na wyspie rosną tylko winogrona z Santorini. Inne szczepy winogron są zakazane. Polecamy udanie się do winnicy Santo Wines na degustację różnych rodzajów wina. Dodatkową zachętą będzie wspaniały widok na zatokę we wnętrzu wyspy.

Santorini to idealna lokacja na romantyczne wakacje z partnerem/partnerką. Z pewnością wasza druga połówka będzie zadowolona po pobycie w tym malowniczym miejscu.