Japoński z Aiko – zapraszamy na nową serię

Oglądaliście już nową serię vlogów po japońsku w wykonaniu mojej żony? Zgodnie z obietnicą złożoną Patronom rozpoczeliśmy serię o nauce języka japońskiego. Czego możecie się spodziewać po tej serii?


Jednym z celów na naszej zbiórce na Patronite było rozpoczęcie kursu języka japońskiego. Wielu widzów pytało nas o vlogi, które mogłyby pomóc im w nauce japońskiego. Jakiś czas temu pojawiły się pierwsze vlogi z tej serii, ale nie byliśmy do końca zadowoleni z formuły odcinków. Aiko postanowiła ponowić nauczanie japońskiego na naszym kanale. Możecie zobaczyć już pierwsze dwa odcinki, w których przedstawiamy wam nowe słówka.

O czym będzie ta seria i dla kogo ona jest skierowana? Nie jest to kurs dla początkujących. Uznaliśmy, że na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie przeprowadzić kursu japońskiego od A do Z. Poza tym jest to bardzo trudne przedsięwzięcie i prawdę mówiąc, nikt się nie nauczy japońskiego tylko i wyłącznie za pomocą YouTube’a. Chcielibyśmy, żeby nasze odcinki były dodatkową pomocą dla osób, które już się uczą japońskiego. Stąd pomysł na nową serię vlogów, gdzie Aiko będzie tłumaczyła ciekawe i nie występujące w podręcznikach słówka. Będą to różne zwroty i słówka, które pojawiają się w życiu codziennym, ale raczej nie uczy się ich na kursach. W ten sposób będzie to uzupełnienie waszej wiedzy i źródło poznania nowych zwrotów często używanych przez Japończyków. Odcinki planowane są co tydzień we wtorki wieczorem. W każdym krótkim i przystępnym odcinku Aiko zapozna was z nowym zwrotem oraz go wytłumaczy wraz z kontekstem kulturowym. Dzięki temu nawet osoby, które nie uczą się japońskiego będą mogły dowiedzieć się czegoś na temat życia w Japonii. Czekamy na wasze opinie i sugestie!

Co potem z kursem?

Najpierw chcemy zobaczyć jaki będzie odbiór takiej formy. Na podstawie waszych opinii zdecydujemy, czy rozwijać serię, czy spróbować czegoś innego. Chcielibyśmy w następnej kolejności dodać lekcje japońskich znaków, które poprowadzi Aiko. Będzie to nauka na podstawie bardzo popularnego podręcznika do kanji, który obecnie bije rekordy popularności w Japonii. Wiele vlogów na kanale jest całkowicie po japońsku i także mogą stanowić jakąś formę nauki japońskiego dla widzów. Chcielibyśmy iść w tym kierunku z naszym kanałem. Główna tematyka kanału:

– nauka japońskiego

– travel vlogi z Japonii

– życie rodzinne w Japonii

– kultura japońska

– Polska i Japonia

Obecnie koncentruję się na rozwoju japońskiego kanału i staram się wrzucać nowe materiały prawie codziennie. Dziękuję wszystkim Patronom oraz widzom, którzy wspierają dynamiczny rozwój kanału. Jestem pewien, że w ciągu paru miesięcy będziemy w stanie stworzyć jeden z większych kanałów o Japonii na polskim YouTubie.

A tak poza tym, to ostatnio dużo bawię się kamerą i staram się uczyć nowych technik filmowania. Jestem coraz bardziej zadowolony z rezultatów, jakie udaje mi się osiągać w ostatnich produkcjach z podróży. Szczególnie zadowolony jestem z naszej serii z wycieczki na Santorini w Grecji. Połączenie łagodnej narracji Aiko, filmowych ujęć oraz majestatycznych krajobrazów uchwyconych za pomocą drona wyszło całkiem nieźle. Chciałbym tworzyć jak najwięcej filmów podróżniczych razem z żoną. Większość z nich będzie po japońsku. Tak jest łatwiej porozumiewać się żoną i Aiko czuje się bardziej swobodnie przed kamerą, gdy może mówić w swoim języku. Mam nadzieję, że taka forma zachęci do nauki japońskiego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *