Kawaii Monster Cafe w Harajuku – Kawiarnie w Tokio

Tokio słynie z tego, że można tutaj znaleźć prawie każdy rodzaj restauracji lub kawiarni. Nie jest to przesadą, bo rzeczywiście jest tu sporo dziwnych knajpek, których odmienność jest główną atrakcją. Jeśli szukacie “dziwnej japońskiej” kawiarni z dużą ilością kolorów i słodyczy, to powinniście odwiedzić Kawaii Monster  Cafe w Harajuku.

Przyznam, że nie jestem fanem tematycznych kawiarni. Wiele razy zawiodłem się na meido cafe albo na Gundam Cafe w Akihabarze. Zazwyczaj w tych miejscach jedzenie jest po prostu do bani oraz rzeczywistość zupełnie mija się z oczekiwaniami. W przypadku Kawaii Monster Cafe byłem mile zaskoczony! Parę powodów, dla których warto odwiedzić tą ciekawą kawiarnię w Harajuku.

Kawiarnia mieści się w dzielnicy Harajuku tuż obok Omotesando. Najbliżej jest ze stacji JR Harajuku albo ze stacji metra Meiji Jingu Mae. Poszliśmy w piątek około 12:00 i spodziewałem się dużej kolejki do wejścia. Na szczęście staliśmy tylko dziesięć minut. Kolejka bardzo szybko idzie do przodu, bo jak się okazało kawiarnia jest ogromna i jest miejsca na wielu klientów.

Jeśli szukacie kiczu, to go tu znajdziecie pod postacią kolorowych króliczków, przedziwnych potworów i jaskrawych barw, które aż walą po oczach. Ale właśnie o to chodzi, żeby przenieść się do zupełnie innego świata wchodząc do tej kawiarni. I rzeczywiście czuje się surrealistyczny klimat tego miejsca. W centralnej części kawiarni stoi obracająca się scena, która wykorzystywana jest w trakcie pokazów organizowanych kilka razy dziennie.

Kawiarnia podzielona jest na kilka różnych przestrzeni z innym wystrojem. Nad projektem Kawaii Monster Cafe czuwał japoński artysta Sebastian Masuda, który od lat promuje japońską kulturę kawaii. Miejsce to wygląda świetnie na zdjęciach. Wszystko jest niczym z bajki albo dziwnego snu. W środku można swobodnie fotografować, a obsługa także chętnie pozuje do zdjęć. Zdecydowanie lepiej niż w meido cafe, gdzie zazwyczaj zdjęć nie można robić kelnerkom (chyba że im się zapłaci).

Co zjeść w Kawaii Monster Cafe?

Wchodząc do tej kawiarni nie miałem żadnych oczekiwań odnośnie jedzenia. Spodziewałem się, że będzie raczej chodziło o formę, a jedzenie będzie przygotowane trochę po macoszemu. Jednakże tutaj mnie pozytywnie zaskoczono. Jedzenie było całkiem niezłe. Większość potraw to przepisy oryginalne stworzone dla tej kawiarni. Są kolorowe deserry, sushi, makarony w wielu barwach. Wszystko jest kolorowe i wygląda atrakcyjnie. A co najważniejsze, to jest nawet smaczne. Na szczęście nie wszystkie potrawy kipią od cukru i można zjeść też normalną sałatkę.

 

Menu jest na tablecie zamkniętym w ciastkowym futerale
Dań jest nawet sporo
Wszystko kolorowe!

Można zamówić też odlotowo wyglądające drinki. Dostępne są także wersje z alkoholem dla dorosłych. Napoje są w cenie od około 500-900 jenów i są przyzwoite. Mi mój drink z guavą bardzo smakował. Lody też były świetnie podane i smaczne.

W fiolce był szot alkoholowy, który można było wlać do drinka

Mogę z czystym sumieniem polecić tą kawiarnię osobom, które szukają czegoś odlotowego i dziwnego w Harajuku!

Gdzie jest Kawaii Monster Cafe?

Kawiarnię znajdziecie niedaleko stacji Meiji Jingumae w Harajuku. Jest na czwartym piętrze centrum handlowego YM Square. Można wjechać windą na górę.

 

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na: podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!

 

HOTELE w JAPONII – LINKI Afiliacyjne

Poniżej znajdziecie zniżki na pobyt w Japonii. Wystarczy zarezerwować nocleg poprzez poniższe linki afiliacyjne, aby otrzymali Państwo zniżki na hotele w Japonii.

AIRBNB.COM
Zapisz się do Airbnb i otrzymaj zniżkę na pierwszy nocleg: www.airbnb.com/c/emilt508

BOOKING.COM

Otrzymaj zniżkę 1800 jenów na pobyt w Japonii: https://booki.ng/2IuLBq1