Misaki Maguro Kippu – Jednodniowe wycieczki z Tokio

Jedziesz do Japonii i szukasz pomysłów na wycieczki wokół Tokio? Stolica Japonii oferuje dużą różnorodność jeśli chodzi o atrakcje, które dostępne są stosunkowo prosto i szybko. Dzisiaj chciałbym wam przedstawić jednodniową wycieczkę na południe prefektury Kanagawa. Wycieczka ta dostępna jest w ramach specjalnego biletu, który nazywa się Misaki Maguro Kippu. Jeśli chcecie spędzić dzień nad japońskim wybrzeżem i zjeść dobre sushi z tuńczyka, to zajrzyjcie do tego wpisu!

PRZEWODNIK PO JAPONII

Co to jest Misaki Maguro Kippu?

W Japonii można w wielu regionach znaleźć specjalne bilety kolejowe, które swoją ceną i dodatkową ofertą mają promować lokalną turystykę i przyciągać odwiedzających. Takim biletem jest właśnie Misaki Maguro Kippu, który dostępny jest w ofercie linii Leikyu Kurihama. Bilet zakupicie na stacji Shinagawa na dole przy bramkach do linii Keikyu. Za jedyne 3500 jenów otrzymujecie:

  • bilet upoważniający do przejazdu koleją na Półwysep Miura do Misakiguchi i z powrotem do Shinagawa
  • bilet na autobus upoważniający do jeżdżenia autobusami na południu półwyspu Miura
  • karnet na posiłek w jednej z kilkudziesięciu restauracji w regionie!
  • karnet na jedną z atrakcji w regionie lub prezent do odebrania w jednym ze sklepów

Czyli za jedyne 3500 jenów dostajecie pakiet na całodniową wycieczkę! Jest to naprawdę świetna oferta, która cieszy się popularnością wśród Japończyków. Według obliczeń linii kolejowych jest to oszczędność około 2610 jenów. Obcokrajowcy też mogą kupić ten bilet i dostępne są materiały promocyjne i ulotki po angielsku.

W poniższej galerii możecie zobaczyć całą ulotkę po angielsku i zobaczyć jakie sklepy są dostępne.

Koniecznie obejrzyjcie także naszego vloga z wycieczki na Półwysep Miura!

 

Jak zaplanować dzień?

Polecam wczesny start aby wcześnie dotrzeć na południu półwyspu Miura oraz mieć czas na swobodne zwiedzanie. Warto też zdążyć przed tłumami, które w weekendy potrafią być całkiem spore. My pojechaliśmy w trakcie długiego weekendu tzw. golden week i to był spory błąd! Odwiedzających było tak dużo, że staliśmy do autobusu w kolejce ponad 30 minut. Jakby tego było mało, to jeszcze restauracje biorące udział w programie były oblegane. Nie obawiajcie się jednak aż tak bardzo. Jeśli pojedziecie w ciągu tygodnia, to nie będzie aż tak źle.

Tak wygląda bilet upoważniający na przejazd z Shinagawa do Misakiguchi

Najpierw postanowiliśmy pojechać na plażę, która znajduje się jedną stację od końca trasy pociągu. Wysiedliśmy w Miura Kaigan 三浦海岸 i ruszyliśmy w kierunku plaży. Po drodze weszliśmy do restauracji sushi KAISEN 海鮮, gdzie wymieniliśmy nasze karnety na przepyszne zestawy sushi. Aż trudno uwierzyć, że to wszystko w ramach jednego pakietu.

Obiad w ramach karnetu: pyszne sushi!

Tuż obok znajduje się piękna plaża, która jest zdecydowanie lepsza niż ta w Kamakurze. Piasek jest czysty, jasny i wygląda bardziej “plażowo” niż ciemny wulkaniczny piach w Kamakurze. Zdecydowanie musimy tu powrócić w lato aby popływać w morzu. Po wizycie na plaży poszliśmy znowu na pociąg i pojechaliśmy do stacji Misakiguchi 三崎口, która jest ostatnią stacją na tej linii. Można biletu użyć ponownie jadąc w kierunku Misakiguchi.

Z Misakiguchi wzieliśmy autobus jadący na południe aż do wyspu Jogashima. Jest to główna atrakcja w tym regionie. Tutaj spędzicie większą część popołudnia na chodzeniu wzdłuż wybrzeża i po parkach.

Uważajcie też na orły! To znaczy, nie wiem, czy są one w stanie zabrać coś człowiekowi, ale latają bardzo nisko i jest ich strasznie dużo. Przynajmniej da się im zrobić zdjęcia z bliska.

Skała w kształcie konia jest jednym z punktów po drodze, które warto odwiedzić. Wokół tej dziwnie wyglądającej skały zawsze zbiera się grupka turystów robiących sobie na jej tle zdjęcia. Spacer wzdłuż wybrzeża zajmie wam około godziny i na samym końcu dojdziecie do parku Jogashima 城ヶ島の公園.

Ostatnim punktem, który zobaczycie na tym spacerze jest samotna biała latarnia stojąca na skałach tuż przy morzu. Fale i silny wiatr postrzępiły kamienie dzieki czemu przyjęły one niesamowite kształty. Świetne miejsce do robienia zdjęć. Jest to kolejna miejscówka do naszej listy instagramowych miejsc w Japonii.

Zdecydowanie mogę polecić wycieczkę z użyciem Misaki Maguro Kippu. Jest to idealne rozwiązanie na jeden wolny dzień w Tokio, gdy chcecie uciec od zgiełku i betonu japońskiej stolicy.

Zobaczcie też mapę okolicy na naszej mapce podróży po Japonii aby odnaleźć najciekawsze lokacje na wyjazdy!

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na: podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!