Polskie pączki w Japonii

W Tokio otwarto pierwszą pączkarnię! Nowa restauracja będzie jednak nie tylko podawać pączki, ale także inne specjały polskiej kuchni. Miałem przyjemność odwiedzić Pączkarnię na imprezie otwarcia i zobaczyć, jak wygląda nowy lokal w Tokio.

Pani Sakamoto

W Tokio już od wielu lat brakuje polskiej restauracji. Ostatnia knajpa Chopin Night splajtowała parę lat temu i brakowało polskiej kuchni w Tokio. Lukę tą wypełniała Japonka, Pani Meiko Sakamoto, która od kilku lat sprzedawała polskie pączki z food trucka, którym jeździła po Tokio. Często polowałem na jej niewielkiego busika, która pojawiała się na różnych festiwalach. Pani Sakamoto po wielu latach starań zdołała otworzyć swoją własną restaurację, w której planuje podawać nie tylko swoje wspaniałe pączki z różanym nadzieniem, ale także polskie potrawy!

Nowa restauracja nazywa się PONCHIKIYA, bo tak mówi się na pączki po japońsku. Nie jest to duży lokal i bardziej przypomina kawiarnię. W środku jest bardzo przytulnie i wszędzie możecie zobaczyć polskie akcenty: polskie kubki z Bolesławca, polskie krótki, obrazy, Żubrówkę.

Na imprezie otwierającej Pączkarnię na stole pojawił się nie tylko pączki, ale także polskie pierogi i ciasta w tym makowiec. Pani Sakamoto zapowiada, że będzie podawała różne polskie potrawy, ale menu jest jeszcze w przygotowaniu. Mi się marzą polskie pierogi, żurek i gołąbki!

Pączków jest kilka rodzajów. Najbardziej rozchwytywane są pączki z różą. Nadzienie robione jest z japonskich róż, które uprawiane są na organicznej farmie. Świetne są też pączki z nadzieniem malinowym. Właściwie każdy jest wyśmienity i smakuje jak w najlepszych polskich pączkarniach.

Od Pani Sakamoto czuć pasję do gotowania i polskiej kuchni. Widać, że uwielbia Polskę i polskie potrawy. Zawsze też stara się promować polską kulturę wśród Japończyków. Za co już zasługuje na medal!

Serdecznie polecam odwiedziny w pierwszej japońskiej pączkarni w Tokio!

Fanpage Pączkarni też polecamy!

Adres:

調布市菊野台1-27-20

〒182-0007 Tōkyō-to, Chōfu-shi, Kikunodai, 1 Chome−27−20

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na: podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!

HOTELE w JAPONII – LINKI Afiliacyjne

Poniżej znajdziecie zniżki na pobyt w Japonii. Wystarczy zarezerwować nocleg poprzez poniższe linki afiliacyjne, aby otrzymali Państwo zniżki na hotele w Japonii.

AIRBNB.COM
Zapisz się do Airbnb i otrzymaj zniżkę na pierwszy nocleg: www.airbnb.com/c/emilt508

BOOKING.COM

Otrzymaj zniżkę 1800 jenów na pobyt w Japonii: https://booki.ng/2IuLBq1