Kolorowe studzienki w Japonii – Galeria zdjęć z Japonii

W trakcie wycieczki po Japonii większość z nas zachwycona jest widokami, które nas otaczają. Nieustannie rozglądamy się wokół siebie w poszukiwaniu eterycznego japońskiego piękna. I to wcale mnie nie dziwi. Japonia jest piękna. Ale może czasem warto też spojrzeć pod stopy, bo tam też można zobaczyć coś niezwykle ładnego i zadziwiającego. Od wielu osób, które odwiedziły Japonię usłyszałem, że japońskie studzienki są po prostu piękne i fajne. Nigdy tak nie myślałem o studzienkach, ale faktycznie są one super! Zapraszam do galerii unikalnych studzienek z Japonii.

Kawaguchi-ko

Galeria składa się ze zdjęć studzienek, które znalazłem w trakcie moich podróży po Japonii. Dla mnie projekty tych studzienek dowodzą niezwykłej staranności Japończyków do projektowania przestrzeni publicznej. Większość osób nie zwróciłoby uwagi na studzienki, ale w Japonii pomyślano o tym, żeby nawet studzienka z napisem “ścieki” おすい wyglądała ładnie i estetycznie.

Zdjęcia nie są posegregowane w jakiejś specjalnej kolejności. Będę się starał je umieszczać regionami np. Kanto, Kansai i tak dalej. Kolejne fotografie studzienek będę dodawał w trakcie moich podróży.

Ponieważ niemożliwe jest, żebym wszędzie pojechał, to spróbuję zbudować galerię zdjęć z wami. Jeśli macie jakieś zdjęcia pięknych studzienek z Japonii, to wyślijcie mi je mailem: info@aikoiemil.com z dopiskiem STUDZIENKA. Opublikuję zdjęcie z waszym imieniem lub Instagramem (co tam chcecie).

 

Region Chubu

Kawaguchi-ko, prefektura Yamanashi

Piękna kolorowa studzienka z jeziorem Kawaguchi mostem Ohashi, który przechodzi przez jego środkiem oraz górą Fuji w oddali. Nie da się pomylić tego miejsca z obrazka i od razu przywołuje nam obraz regionu Kawaguchi-ko.

 

Shirakawa-Go, prefektura Gifu

Wioska Shirakawa-Go słynie z domków ze strzelistymi dachami. Taki też obrazek znajduje się na studzienkach. Trzy domki, lasy i chmurki nad wioską. Po japońsku napisane jest ひだ 白川郷 – Hida Shirakawa. Hida to nazwa tego regionu.

Region KANSAI

Nara, prefektura Nara

Na studzience oczywiście legendarne jelonki z Nary.

 

Amanohashidate, prefektura Kioto

Droga do nieba, czyli jeden z trzech widoków Japonii – Amanohashidate. Nie da się pomylić tego krajobrazu. Przepiękna mierzeja przechodząca przez środek zatoki obrośnięta sosnami to jeden z tych widoków w Japonii, które musisz zobaczyć.

Himeji, prefektura Hyogo

Zdziwiony jestem, że na studzience obok zamku Himeji nie ma zamku Himeji. Mamy za to japońskie czaple i białe kwiaty. Czapla nawiązuje do potocznej nazwy zamku Himeji, czyli Zamku Białej Czapli. Nazwa pochodzi od tego, że zamek jest biały.

 

Region Chugoku

Okayama, prefektura Okayama

Uroczy obrazek przedstawiający legendarnego samuraja Momotaro, którego przybrani rodzice znaleźli w wielkiej brzoskwini na rzece.

I druga z Okayamy

 

Kurashiki, prefektura Okayama

Wesoły ludzik w wozie strażackim?

 

Hokkaido

Hakodate

Hakodate to jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii. Port u wrót Hokkaido przyciąga pięknymi krajobrazami i pysznym jedzeniem. Studzienki w tym mieście to prawdziwa bomba. Trudno o ładniejsze projekty!

Przepiękny projekt studzienki z kościłem ortodoksyjnym w Hakodate.

Urocze kalmary. Mniam. Wyglądają smakowicie.

Słynny pięcioramienny fort z Hakodate.