Piwo kraftowe w Japonii – Miyajima Beer

Piwo kraftowe, podobnie jak w Polsce, podbija Japonię! W trakcie podróży po Japonii koniecznie poszukajcie innych piw niż koncernowe Asahi, Sapporo, czy Kirin. W dzisiejszym pierwszym kraftowym odcinku chciałbym przedstawić browar z wyspy Miyajima.

Miyajima Beer to lokalny browar produkowany na wyspie Miyajima w prefekturze Hiroszima. Na puszce i butelce widnieje jeden z symboli Miyajimy, czyli ukochane przez wszystkich jelonki, które spacerują swobodnie po wyspie. Browar Miyajima powstał w 2010 roku. Założył go biznesmen, który powrócił w rodzinne strony po wielu latach pracy w dużej korporacji. Postanowił zrobić coś dla swojego regionu, aby go bardziej ożywić i postanowił założyć browar. W trakcie podróży po USA bardzo smakowało mu piwo kraftowe i zapragnął stworzenie czegoś niezwykłego na Miyajimie.

W restauracji firmowej Miyajima Beer oraz barze, który znajduje się na dole możecie zamówić deskę trzech piw Miyajima do spróbowania. Deska kosztuje 1000 jenów i składa się z trzech piwek po 180 ml. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wypróbować kilku smaków i znaleźć ten, który najbardziej im odpowiada.

Pilsner, Momiji Ale i Pale Ale (od lewej na zdjęciu), które dostałem do degustacji bardzo przypadły mi do gustu. Szczególnie piękny bursztynowy kolor Momiji Ale mnie pozytywnie zaskoczył i z wielką przyjemnością opróżniłem szklankę.

Restauracja Miyajima Beer jest bardzo elegancka z pięknym widokiem na zatokę. Jedzenie mają w dobrych cenach w granicach 500-1500 jenów, więc nawet kolacja w tym miejscu nie będzie wielkim obciążeniem waszego budżetu.

Do piwa na Miyajimie najlepiej pasują ostrygi z grilla. Jest to lokalny specjał na Miyajimie. Ostrygi hodowane są w zatoce tuż przy wyspie. Najczęściej spożywa się je prosto z grilla. Możecie znaleźć wiele stoisk na wyspie, które sprzedają świeże grillowane ostrygi. Przepyszne!

Poniżej znajdziecie namiary na browar i restaurację Miyajima Brewery. Serdecznie polecam!

Zapraszam na wspólną wycieczkę połączoną z degustacją kraftowych piw w Tokio i nie tylko!

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!