Pola słonecznikowe w Akeno pref. Yamanashi – Co zwiedzać w Japonii?

Pod koniec lipca razem z Aiko pojechaliśmy na pole słonecznikowe w pref. Yamanashi. Przełom lipca i sierpnia to świetny momeny aby pojechać oglądać i fotografować słoneczniki w Japonii. Takich pól w Japonii jest bardzo wiele, a odwiedzone przez nas w Akeno jest jednym z najbardziej znanych w okolicy Tokio.

Tekst: Emil Truszkowski                                                              Zdjęcia: Aiko Truszkowski 

Japończycy uwielbiają kwiaty. Od wiosny nieustannie trwa sezon na fotografowanie kwitnących kwiatów w Japonii. Bardzo popularnym motywem kwiatowym na Instagramie japońskim są sesje na polach słonecznikowych. Jedno z nich znajduje się w prefekturze Yamanashi w Akeno.

Wstęp na pole jest darmowy. To znaczy nie powinniście wchodzić za daleko między kwiaty, bo je zniszczycie. Są miejsca, gdzie da się wejść nieco do środka pola i tam zrobicie najlepsze zdjęcia. A jest co tutaj robić, bo widoki są naprawdę niesamowite i przyciągają setki jeśli nie tysiące fotografów, którzy pozują przy kwiatach. Warto przyjechać wcześnie aby uniknąć tłoku.

W Akeno w jednej lokacji jest kilka pół słonecznikowych o różnych rozmiarach. Warto się przejść i obejrzeć wszystkie, bo nie wszędzie kwiaty są w tym samym stanie kwitnięcia. Z Aiko spędziliśmy ze trzy godziny na pozowaniu i fotografowaniu kwiatów. I przegonił nas dopiero upał, który nam dał się we znaki tego dnia.

A po zwiedzaniu zawsze możecie udać się na lody słonecznikowe oraz coś zimnego do picia przy stoiskach obok parkingu!

Dojazd do Akeno

Dostać się do Akeno dość trudno bez samochodu. Najbliższa stacja na linii Chuo jest w Anayama 穴山 . Natomiast samochodem z Tokio jedzie się około 3-4 godzin. Pamiętajcie aby przyjechać rano, bo parking przy polach słonecznikowych szybko się zapełnia!

 

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na: podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!

HOTELE w JAPONII – LINKI Afiliacyjne

Poniżej znajdziecie zniżki na pobyt w Japonii. Wystarczy zarezerwować nocleg poprzez poniższe linki afiliacyjne, aby otrzymali Państwo zniżki na hotele w Japonii.

AIRBNB.COM
Zapisz się do Airbnb i otrzymaj zniżkę na pierwszy nocleg: www.airbnb.com/c/emilt508

BOOKING.COM