Wycieczki jednodniowe z Fukuoki – Wyspa Oshima – Ciekawe miejsca w Japonii

Postanowiliście pojechać na wyspę Kiusiu pozwiedzać Japonię troszkę z dala od ubitych szlaków? Świetny wybór! Z Fukuoki można zorganizować wiele ciekawych wycieczek jednodniowych, które zabiorą was w niezwykłe zakątki Kiusiu. Dzisiaj zapraszam was na wspólną wyprawę na starożytną wyspę Oshima 大島, która znajduje się o jakąś godzinę drogi od Fukuoki.

Wyspa Oshima jest bramą do świętej wyspy Okinoshima, która znajduje się kilkadziesiąt kilometrów na północ od wyspy. Od tysięcy lat wyspa ta uznawana była za świętą i odprawiano tam liczne rytuały. Obecnie wyspa Okinoshima jest sklasyfikowana jako Światowe Dziedzictwo Kultury UNESCO i niestety turyści nie mają na nią wstępi. Jedynie kapłani mogą tam pojechać. Możecie zobaczyć Okinoshimę przy sprzyjającej pogodzie jak pójdziecie na północną stronę wyspy.

Poniżej możecie obejrzeć nasz odcinek z wyspy Oshima.

Co zwiedzać na wyspie Oshima?

Spokojnie można spędzić na wyspie cały dzień spacerując po porcie, małych świątyniach i po niewielkich górach. Da się prawie wszystko obejść w jeden dzień na piechotę, ale przygotujcie się na długi spacer.

Naszą trasę spacerową możecie zobaczyć poniżej.

Najpierw przeszliśmy się po porcie i zajrzeliśmy do pięknej świątyni Nakatsugu.

W środku jest cichutko i klimatycznie. W takich miejscach jak Oshima tłumów nie uświadczycie!

Następnie poszliśmy na obiad do restauracji sushi w porcie i udaliśmy się na plażę z widokiem na niewielką bramę torii zanurzoną w wodzie.

Stąd poszliśmy na północ wyspy. Trzeba się było troszkę wspiąć pod górkę, ale nie jest to wielki wysiłek. Dotarliśmy na północną stronę wyspy, gdzie znajduje się przepiękna świątynia Okitsumiya Yohaijo 宗像大社沖津宮遙拝所. Jest to jedna z głównych świątyń na wyspie. Z tego miejsca przy dobrej pogodzie widać Okinoshimę.

Potem ruszyliśmy leśną ścieżką w stronę starego fortu obronnego. Wyspa Oshima była częścią terenu zmagań wojennych w wojnie japońsko-rosyjskiej z 1905 roku. Niedaleko stąd doszło do wielkiej bitwy tsuszimskiej, która zdecydowała o losach wojny z Rosją. Można zobaczyć stary bunkier oraz widać pozostałości po stanowiskach artylerii.

Stoi tutaj też monument upamiętniający poległych żołnierzy w tej bitwie.

 

Gdzie zjeść na Oshimie?

Byliśmy w niewielkiej restauracji podającej sushi i kaisendon o nazwie SANRO 壽や 三郎. Jedzenie przepyszne i za 2000 jenów można dostać największą michę świeżych ryb, jaką możecie zjeść w Japonii. Było przepysznie i zabawnie, bo właściciel jest niezwykle przyjazny i gadatliwy.

 

Jak dojechać na wyspę Oshima?

Z Fukuoki złapcie pociąg linii Kagoshima i udajcie się na stację Togo 東郷駅. Tutaj złapcie autobus do portu Konominato 神湊港.  Następnie wsiadamy na prom płynący na wyspę Oshima. Podróż statkiem trwa około 20 minut.

Przewodnik po Japonii i oprowadzanie

Jedziecie do Japonii na wycieczkę i potrzebujecie wsparcia w przygotowaniu wyjazdu?  Mam na imię Emil Truszkowski i jestem polskim przewodnikiem, który specjalizuje się w organizowaniu wymarzonych przez Państwa wycieczek po Japonii. Mogę Państwu pomóc w zaplanowaniu wyjazdu i ułożeniu programu według, którego będzie wspólnie zwiedzać okolice Tokio lub inne ciekawe miejsca w Japonii. W celu zarezerwowania wspólnej wycieczki proszę o kontakt na:

podroz@pojaponii.pl

Oprowadziłem po Japonii już dziesiątki turystów z Polski. Wycieczki ze mną są skrojone pod Państwa. Znają mnie i ufają mi dziesiatki tysięcy widzów na naszym kanale na YouTubie Aiko i Emil. Rezerwując wspólną wycieczkę wiedzą Państwo z kim będą Państwo zwiedzać i mają gwarancję najwyższej jakości usług.

Do zobaczenia w Japonii!